ASUS K53E-DH91 Napájecí konektor 2.50mm

ASUS

Nápájecí konektor pro notebook ASUS K53E-DH91, nový, rozměr konektoru 5,5 x 2,5 mm, záruka 2 roky

Kategorie: Napájecí konektory

249 Kč včetně DPH
206 Kč bez DPH

Dostupnost: IHNED K EXPEDICI v pondělí 22.1. u Vás

Skladem > 4 ks

Koupit


Pokud dokončíte objednávku do  
doručíme Vám zboží v pondělí 22.1.2018.

Kdy zboží dostanu?

Napájecí konektor k notebooku ASUS K53E-DH91 5,5 x 2,5mm

 

K ČEMU NAPÁJECÍ KONEKTOR SLOUŽÍ?

Napájecí konektor v notebooku je velice důležitý pro funkčnost notebooku, slouží k přenosu elektrické energie z nabíječky do notebooku. Díky přenesené elektrické energii může notebook pracovat a dobíjet baterii.

 

 

 Notebook s konektorem
Zadní konektory

JAK POŠKODÍM NAPÁJECÍ KONEKTOR V NOTEBOOKU?

Poškození napájecího konektoru může vzniknout například pádem na roh notebooku při zapojené nabíječce. Nebo zakopnutím o kabel nabíječky zasunuté v konektoru notebooku. V tomto případě se poškodí napájecí konektor uvnitř notebooku a jediná možnost opravy je jeho výměna. Nabíjecí konektor můžete poškodit i nabíječkou, která není určena pro Váš notebook.

JAK POZNÁM, ŽE JE NAPÁJECÍ KONEKTOR V NOTEBOOKU ASUS K53E-DH91 VADNÝ?

1. Napájecí konektor může být na pohled mechanicky poškozený. Pak je viditelné, že je konektor poškozený a nefunkční a je potřeba jej vyměnit.


2. Konektor může být na pohled naprosto v pořádku, a i přesto nebude notebook nabíjet. V tomto případě, je dobré vyzkoušet jinou nabíječku, zda se notebook bude nebo nebude nabíjet. Také je dobré nabíječku proměřit nebo otestovat v jiném notebooku, abyste vyloučili vadnou nabíječku. Pokud je nabíječka funkční a notebook nejde zapnout (bez baterie), mohlo by se jednat o závadu napájecího konektoru.


3. Notebook se nabíjí pouze v určité poloze konektoruZde může být problém v nabíječce nebo konektoru. Opět je nejlepší otestovat nabíječku v jiném notebooku nebo ji proměřit. Pokud bude nabíječka v pořádku, ale i přesto dochází k nepravidelnému nabíjení při pohybu konektoru, závada bude opravdu v napájecím konektoru.


4. Notebook lze s nabíječkou zapnout, funguje, ale nenabijí baterii.  Zde se může jednat o závadu nabíječky nebo nabíječka není určená pro Váš model notebooku. Pokud je nabíječka v pořádku, závada může být v baterii, napájecím konektoru, nebo v základní desce notebooku.

 
Jak poznám vadný konektor?
 Jak vybrat napájecí konektor?

JAKÝ NAPÁJECÍ KONEKTOR VYBRAT PRO MŮJ NOTEBOOK?

Napájecí konektor v notebooku lze dohledat podle modelu notebooku, tento konektor je určený pro notebook ASUS K53E-DH91 a jeho rozměry pro konektor nabíječky jsou 5,5 x 2,5 mm. Napájecí konektor může mít více barev, a je možné je zaměnit. Například žlutý konektor můžete zaměnit za modrý a naopak. Není důležité jen to, jaký rozměr konektoru nabíječka má, ale konektor musí být vybrán dle modelu Vašeho notebooku, aby bylo možné ho do notebooku případně do základní desky připájet. Myslete prosím na to, že tuto opravu je lepší svěřit do rukou kvalifikované osoby.

 

   

Určeno pro model notebooku: ASUS K53E-DH91

 

Technické parametry:


  • Stav: Nový
  • Záruka: 2 roky
  • Rozměr pinu: 2.50mm
  • Velikost konektoru: 5,5 x 2,5 mm
 

Balení obsahuje:

Napájecí konektor na notebook ASUS K53E-DH91 5,5 x 2,5mm

Recenze z portálu Heureka.cz